Lazury

Dřevo, jakožto přírodní materiál, je náchylné na spoustu vnějších vlivů, které zhoršují jeho vlastnosti či jej dokonce zcela zničí. Proto je nutné dřevo chránit ochrannou vrstvou proti degradaci tak, aby si svoje vlastnosti a vzhled udrželo co nejdéle. Jednou z možností ochrany dřeva je lazura na dřevo.

Rozdíl mezi lakem a lazurou je v jejich chemickém složení, ovšem lakovaný a lazurovaný povrch dřeva je velice snadné rozlišitZatímco se lazura vpíjí do dřeva a na povrchu nezůstane prakticky nic případně slabá vrstva filmu, lak na povrchu ošetřovaného dřeva zanechá film větší tloušťky, který tvoří vodonepropustný a paronepropustný potah.

Pokud chcete zachovat přírodní kresbu dřeva, volte lazuru. Vzhledem k tomu, že nevytváří film, kresba dřeva je i po natření viditelná, v některých případech i zvýrazněná. Lak všechno překryje. Pokud zvolíte neprůhledný lak, nepoznáte, že se jedná o dřevo. U transparentního laku sice poznáte, že se jedná o dřevo, ale povrch je zcela hladký a bez jakýchkoli zvýrazněných letokruhů.

I v případě lazur máme pro vás širokou nabídku 

Nabízíme:

Vodouředitelné lazury Luxol Original AQUA  - je tenkovrstvá olejová lazura na vodní bázi pro dekorativní nátěry na dřevo s ochranou proti povětrnostním vlivům a UV záření.

 

 

Lazurovací barvy od fimy Kreul - vhodné pro lakování neošetřených předmětů, dřevo získá atraktivní barvu, barva je slinám odolná, přírodní struktura dřeva zůstává beze změny, na vodní bázi 

 

 

 

 

Luxol Original - je tenkovrstvá lazura pro dekorativní nátěry na dřevo s ochranou proti povětrnostním vlivům a UV záření. Nová receptura má vylepšené vlastnosti .

Luxol Original Vintage  dekorační a ochranná tenkovrstvá olejová lazura na dřevo do interiéru i exteriéru 

Xyladecor Classic HP Xyladecor Classic HP (High Protection) je ochranná tenkovrstvá lazura na dřevo na rozpouštědlové bázi pro vnější použití. Obsahuje fungicidní složku, která účinně působí proti houbám způsobujícím modrání dřeva. Krémová konzistence usnadňuje natírání a lépe penetruje. Zvýšená přilnavost další vrstvy. Vytváří mikroporézní saténový povrch, který chrání proti UV záření a nepřízním počasí. Zvýrazňuje strukturu dřeva. Je určen pro veškeré dřevěné povrchy, které nejsou v přímém styku s půdou nebo povrchovou vodou, jako jsou obklady domů, chaty, altány, pergoly, ploty, balkony, okna, dveře a jiné dřevěné povrchy. Pro intenzivnější ochranu v exteriéru proti modrání a hnilobě dřeva, doporučujeme podklad napustit impregnačním nátěrem Xyladecor Xylamon HP.

Xyladecor Standart - Xyladecor Standard je dekorační tenkovrstvá lazura na rozpouštědlové bázi pro použití v interiéru i exteriéru. Krémová konzistence produktu ulehčuje aplikaci, lépe se roztírá a více penetruje do dřeva. Zvýšena přilnavost dalšího nátěru. Nátěr nepraská a neloupe se. Výrobek je šetrnější k životnímu prostředí. Vytváří mikroporézní saténový povrch, který chrání proti UV záření a nepřízním počasí. Zvýrazňuje strukturu dřeva. Je určen pro veškeré dřevěné povrchy, jako jsou obklady domů, chaty, altány, pergoly, ploty, balkony,okna, dveře a jiné dřevěné povrchy. Pro zvýšenou ochranu proti modraní a hnilobě dřeva v exteriéru doporučujeme podklad napustit impregnačním nátěrem Xyladecor Xylamon  HP

Xyladecor Oversol - Xyladecor Oversol 2v1 je unikátní silnovrstvá lazura na rozpouštědlové bázi pro použití v exteriéru. Díky své tixotropní konzistenci nestéká a ulehčuje aplikaci. Vytváří silný, elegantně polomatný film na povrchu dřeva. Je určen pro venkovní dřevěné povrchy, jako jsou okna, dveře, balkony, dřevěné obklady a podhledy, pergoly a jiné dřevěné povrchy. Chrání dřevo před povětrnostními vlivy a UV zářením. Není vhodný pro použití v saunách. Pro zvýšenou ochranu proti modrání a hnilobě dřeva v exteriéru doporučujeme podklad napustit impregnačním nátěrem Xylamon HP.

Xyladecor Extra- Xyladecor Extra je dekorační a ochranná silnovrstvá lazura na dřevo na rozpouštědlové bázi. Krémová konzistence usnadňuje natírání, nátěr lépe penetruje a méně zapáchá. Zvýšená přilnavost další vrstvy. Vytváří mikroporézní povrch, který chrání proti UV záření a nepřízním počasí. Vytváří silný, elegantně polomatný film na povrchu dřeva. Je určen pro venkovní dřevěné povrchy, jako jsou okna, dveře, balkony, dřevěné obklady a podhledy, pergoly a jiné dřevěné povrchy také v interiéru. Pro zvýšenou ochranu proti modrání a hnilobě dřeva v exteriéru doporučujeme podklad napustit impregnačním nátěrem Xyladecor Xylamon HP